Things are going to change...

11. march 2017 at 21:53 | *Weird_Ufo* |  Život knihomolky
Dělám něco špatnýho. Jsem si jistá, že toho budu litovat. Hodně. Do háje, nejradši bych si nafackovala už teď. A bojím se, že dělám přesně to, co chci. Chápete? Víte, že to není dobrý, ale i tak to děláte jen proto, že jste to tak moc potřebovali. Nic neřešit, předstírat, že nemáte žádné závazky, užívat si tu chvilkovou svobodu...
Nechápu, jak můžu myslet na svobodu, když mám teď všechno, co jsem před půl rokem chtěla. Ne, vážně nevím, co přesně chci. Jenže tohle to rozhodně není. Můžete si myslet, že jsem bezcitná mrcha, ale já se vážně nudím. Nebaví mě mluvit o počtu napsaných znaků v práci, o počasí, o tom, co měl ten druhý na oběd... Zatímco mluvit o dobrých knížkách? Neustále zlehka flirtovat? Posílat si úžasné písničky? Dostávat lehce nevhodné návrhy? Jo, to mě baví.
Chápu, že tohle není na dlouho. A už vůbec ne napořád. Že se zase skoro-zamiluju a že se budu cítit jak děvka. Asi i oprávněně. Přijde špatné to svému příteli udělat, ale já prostě asi musím. Zase se dusím. Zase musím s někým trávit čas. Musím odepisovat na zprávy. Musím předstírat, že jsem s ním šťastná...
Ani nevím, proč vám to tu píšu. Možná mám potřebu se obhájit sama před sebou. Vlastně jsem strašně zbabělá. Bojím se, co tomu řeknou lidi. Jak bude probíhat festival, na který oba jezdíme jako pořadatelé. Co si o mně pomyslí ten druhý, když mu na to zase kývnu...
Zmítám se mezi stavem "chci někoho, kdo mě bude milovat do konce života" a stavem, "chci sex na jednu noc a žádné závazky".
Ta holka, kterou jsem byla před sedmi měsíci, se vůbec nepodobá té, kterou jsem teď. Tahle je nezodpovědná, míň se bojí, je unavená a chce něco udělat se svým životem. A uvědomuje si, že nenávidí stereotypy - vždyť s jedním ukázkovým stereotypem strávila víc než šest měsíců.
Zítra to chci ukončit. Nesnáším komunikaci přes sociální sítě, i tak jsem mu to napsala a on souhlasí, že to chce vyřešit osobně, ne přes fb. Vážně mu nechci ublížit, ani to není kvůli někomu jinému, ten "jiný" to jen troch urychlil. Nesnáším se za to, že mu asi ublížím. Vím, že ho to časem přejde a že je to tak lepší, aspoň se nebudeme trápit.
Jo, už s tím přestanu...

***

Máte taky občas chuť někoho zfackovat?
Představte si, že musíte předělávat účetnictví za poslední dva měsíce, protože se na to někdo vykašlal a jestli to nebude v pořádku, vaše třídní firmička se zruší a zruinuje to váš rozpočet na maturitní ples. Jo a mimochodem, ještě si představte, že se sami nabídnete, že to předěláte, takže získáte úžasné plány na následujících několik dnů.
Navíc celé dny píšete čtenářský deník, předěláváte seminární práci, aby vyhovovala pravidlům SOČ, připravujete večerní hru pro děcka (a tak je už za měsíc, ani ne, nestíháme). Uf! Už nemůžu. Mám nedostatek kafe i spánku a navíc mám pocit, že jsem děsně přibrala. Ať už je to za mnou!

Dneska žádná básnička. Snad zítra. Snad jindy. Snad začnu být na blogu aktivnější.

Mějte se
*Weird_Ufo*
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement