Júú, žiju!

8. february 2017 at 21:37 | *Weird_Ufo* |  Život knihomolky
Kaju se. Opravdu se kaju ze všech sil. A hlásím, že mě nezadusil obří plyšový medvídek, ani mě neunesli Marťani. A taky jsem na vás nezapomněla (ač tuším, že vy na mě ano).
Pořád tu sedím za obrazovkou - stejně zrzavá a divná, nemusíte se ničeho bát. Nebo radši jo.


Mohla bych vám nakecat, jak moc jsem nestíhala a jak jsem chtěla psát články, ale nešlo to. Jenže vám nebudu lhát - jednoduše jsem teď měla jiné myšlenky.
Hlavní událostí mého současného života je seminárka. Vím, že to plno středních škol nemá, ale u nás se ve třeťáku (pro mě v septimě) píše ročníková práce z předmětu, který si vybereme. Po dlouhém rozhodování mezi dějepisem a ZSV jsem si vybrala češtinu (heh). V pondělí jsem konečně odevzdala, ale obhajoby mě čekají za dlouho (asi tři týdny, umřu nervozitou). Nevím, jestli by vás moje téma práce zaujalo - psala jsem o čtenářství v adolescenci, booktuberech a literárních mobilních aplikacích. A pochopitelně jsem i něco zkoumala - třeťáky ze tří středních v Třebíči.

Vlastně to celkově nebylo vůbec špatné. Obzvlášť při zpracovávání dotazníků jsem se dost bavila - "je důležité číst kvůli slovní zásobě a gramatice" napsáno téměř pokaždé s nějakou chybou. A kouzelné byly i oblíbené knihy holek z obchodní akademie - Padesát odstínů šedi a Lady Fuckingham byly snad nejoblíbenější.

Jste někdy tak nervózní, že z toho nespíte? Nebo máte noční můry? Já poslední dobou jo. Naposledy se mi zdálo o tom, že byla válka a všichni kolem mě umírali. I můj přítel. A lidi, který mám ráda. Vůbec nevím, co budu dělat příští rok při maturitě...

A když už jsem se dostala k té maturitě - mám vysněný obor na VŠ! Narazila jsem na obor Český jazyk se zaměřením na počítačovou lingvistiku. Vím, zní to děsivě, ale pro mě to znamená propojení mých dvou nejoblíbenějších předmětů - češtiny a matiky. Myslím, že základy programování bych měla zvládnout, hlavní je se tam udržet. (A kdybych se v olympiádě z češtiny dostala až do celostátního kola, možná by mě vzali i bez přijímaček. Asi bych se mohla po sedmi letech na katolickém gymplu začít modlit.) A ano - chlubím se - vyhrála jsem okresní kolo češtinářské olympiády, heč! :D


Blíží se Valentýn. Jako bych to musela psát, Durex nám to všem už pár dní aktivně připomíná. Ale bude to Valentýn, který budu slavit. To se ještě nikdy nestalo. Netuším, co příteli dát k něčemu takovému (nebudeme si pohrávat s tím slovíčkem "dát", ano?). Asi to odbydu jen nějakou čokoládou, případně mu něco upeču. Moc nevím, co očekává. A já neočekávám nic víc než nějaké dobré kafe.

Letošní jaro bude zabijácké. V nejbližších týdnech mě čeká tolik akcí, že se z nich asi zblázním. Na všechny se pochopitelně moc těším, ale taky vím, jak moc budu unavená a neschopná cokoli udělat. Doposud se mi dařilo předměty, které vypouštím, uhrát na trojku. Jenže pokud se na biologii vážně ani nepodívám a v hodinách si čtu (anglicky, abych si tolik nevyčítala, že se ve škole nevzdělávám), tak se to moc nedá. Jo a mimochodem - dneska jsem hledala Slavkov někde ve Švýcarsku. Nebo Švédsku? :D Děkuji Bohu, Buddhovi, Alláhovi či Matičce Přírodě, že nám zeměpis skončil už ve druháku. (Zbožňuju Vás, pane řediteli! I za tuhle doslova boží hlášku).

Myslím, že to by pro dnešek stačilo, ať zase nepřepísknu začátky a pak mě to nepřejde. Nakonec vám sem dám dvě básničky, ať se můžete kochat a STÁHNOUT SI POETIZER! :3 (Pro ty, kdo neví - Poetizer je aplikace spojující básníky z celého světa. Pokud tam jste, napište mi do komentářů svou přezdívku, ať si vás můžu najít.)Vaše
*Weird_Ufo*
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement