VŠ(elijaká)

6. november 2016 at 20:01 | *Weird_Ufo* |  Život knihomolky
Za tento týden jsem rozepsala asi tři články, ale žádný nezveřejnila. Asi prostě nemůžu psát v pracovním týdnu - a v příštím týdnu vůbec netuším, jak to bude. Už teď se toho děsím. Asi bych vám na příští týden přednastavila pár básniček, ať tu aspoň něco přibyde, ale nečekejte ode mě moc komentářů.

A jelikož by mi bylo líto, kdybych to neudělala, přidám vám sem úryvky ze článku, který jsem měla v plánu napsat v pondělí. :3

Víte, co dělá pondělí o něco přijatelnější? Pocit, když vstáváte a myslíte si, že celý den nic nepíšete.
Víte, kolik stačí na to, aby se vám celý den změnil v děsivé halloweenské pondělí? Zjištění, že píšete ze dvou seminářů, z matiky a zkouší se v dějepisu. Ano, přesně tak vypadal můj dnešní den. Nejenže jsem trčela ve škole až do půl čtvrté, ale taky jsem se stihla během dne naučit tabulku tg a cotg (kdo by se s tím při písemce počítal), všechny pomocné vědy historické (už podruhé. A nikdy mi to k ničemu nebude) a napsat písemku z matematického semináře na výbornou (jsem divná, ukazujte si na mě).
Jinak chystá se někdo z vás na Gaudeamus do Brna? Jestli ano, na jaké obory se budete dívat?
Jedu tam ve středu a pořád ještě nemám tušení, kam bych se chtěla mrknout. A popravdě ani netuším, kam bych měla jít po maturitě... No, uznejte - moje maturitní předměty jsou čeština, dějepis, matika a angličtina. Všechny čtyři mě baví a byla bych ochotná je studovat. Jenže co by ze mě asi tak mohlo být? Historická matematička překládající anglické příklady do rozvitých souvětí? To asi těžko...
Neměla jsem v plánu dnes psát, ale tak nějak cokoli je lepší než drtit se latinské názvy lidských kostí. Fuj.
*o hodinu a deset kostí později*
Poslední dobou u sebe pozoruji, že jsem neskutečný gramatický nácek. Máte to někdo taky?
Procházela jsem blogy, konečně jsem našla nějaký celkem sympatický, začala jsem číst článek, ale... Narazila jsem na slovo "kostými". Mohl to být překlep, nebo jen jediná chyba v celém článku, jenže já jsem okamžitě stránku zavřela. Nebudu přeci číst články někoho, kdo neumí česky, že?
Mám co dělat, abych neustále nepeskovala přítele za jeho "mě" ve třetím pádě a chybějící čárky ve větách. A to si píšeme jen zprávy.
Pravopisné chyby v článcích, které publikujete veřejně, mě opravdu vytáčí. Asi bych se měla léčit.

***
Už asi deset minut sedím na posteli a obdivuji, jak kouzelně se odráží světlo od Kytice a Máje v mé perfektně seřazené knihovně. Aaach!!!
Asi trpím bookholismem.
Btw. - četli jste už osmý díl Harryho Pottera? Je to boží, i když o dost jiné, jde poznat, že už ta knížka není určená primárně dětským čtenářům. Zhltla jsem ji během jednoho večera, což se mi už dlouho nestalo. Určitě doporučuji.

Tak když už jsme u toho, stáli byste o nějaké hodnotící články o knížkách? Asi neumím napsat úplně kvalitní recenzi, šlo by spíš jen o můj vlastní názor na knihu. Jestli ano, rozhodně mi napište do komentářů!

***
V pondělním článku jsem psala o brněnském Gaudeamu (ano, Gaudeamu, ne Gaudeamusu, jak říkali jistí nejmenovaní lidé. Blé.). Sice si pořád nejsem moc jistá výběrem vysoké (stejně na to mám ještě víc než rok), ale našla jsem pár oborů, které by mě i zajímaly. Asi ze všech nejvíc mě zaujalo studium literatury, češtiny, knihovnictví... Dokážete si předtavit, jak pohádková musí být práce v nakladatelství? Neříkám, že by byla jednoduchá, ale měla bych přístup k veškerým vycházejícím knihám. A to zní pohádkově. Dál bych chtěla zkusit architekturu nebo stavárnu.
Stejně skončím jako neoblíbená učitelka matiky.
Klidně mi napište, na jaké vysoké se chystáte vy (nebo i na kterých studujete) - ráda se inspiruji.

Tak se mějte krásně a během příštího týdne tu přibude pár básniček.
A omlouvám se za překlepy, ale už nemám brýle a bez nich zírat do monitoru je zlo, takže případné chyby opravím hned, jak se dostanu na pc.

Pa
*Weird_Ufo*
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Devil Lunneamora┼ Devil Lunneamora┼ | Web | 10. november 2016 at 18:50 | React

To znám

2 Baryn Baryn | Web | 20. november 2016 at 20:56 | React

Článek mě pobavil, hlavně úryvek z toho pondělního. :) Já se už dlouho ke grammar nazis hlásím. Tedy, jsem schopná z nepozornosti nasekat milion chyb, to přiznávám, a již zmiňované "kostými" jsem málem teď napsala k někomu na blog do komentářů ... Ve svém článku jsem si zase našla "mi" namísto "my". Nepozornost. Jednou mě ta nepozornost zabije, neboť jsem kvůli ní nedala zápočet z anorganické chemie. Tedy, svět se nehroutí, byl to první pokus, ale docela mě naštvalo, že jsem si měď vyložila jako sodík. Musela jsem být fakt totálně mimo. :D
A věřím, že by ses uchytila jako historik matematiky v Anglii překládající pro české univerzity :D :D

Jinak osmý díl HP mě vyloženě zklamal. Přišlo mi to trochu mimo, jak myšlenkou, tak stylem psaní. Pravda je, že jsem to četla v angličtině a nevím, jak to dopadlo v češtině, nicméně mi to přišlo docela hloupé a bylo na tom poznat, že to nepsala Rowlingová.
Z naštvání jsem se pustila do psaní vlastní verze osmičky. :D Tedy ne, že bych ji považovala za lepší než tenhle oficiální díl, ale prostě jsem potřebovala něco jiného. :)

"Gaudeamusu" bych asi nikdy neřekla. :D Vyloženě mi to trhá uši. Ale mně přijde divné i v HP, když si říkají "Albusi, Severusi, Remusi" a ne "Albe, Severe, Reme". Jenže to by asi znělo ještě divněji. :D
Myslím, že obor, který sis vyčíhla, je perfektní ... Tedy nestudovala jsem ho, ale podle popisu zní skvěle. S chutí bych na něco takového přestoupila. Já studuji molekulární biologii a biochemii organismů. Žádný med to není, ale docela dost zajímavých věcí se na tom oboru najde taky. :)

3 ┼Raven Sammael Renkse┼ ┼Raven Sammael Renkse┼ | Web | 27. november 2016 at 17:23 | React

To znám :-?

4 Baryn Baryn | Web | 2. january 2017 at 17:29 | React

Ahoj, žiješ ještě? :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement