November 2016

VŠ(elijaká)

6. november 2016 at 20:01 | *Weird_Ufo* |  Život knihomolky
Za tento týden jsem rozepsala asi tři články, ale žádný nezveřejnila. Asi prostě nemůžu psát v pracovním týdnu - a v příštím týdnu vůbec netuším, jak to bude. Už teď se toho děsím. Asi bych vám na příští týden přednastavila pár básniček, ať tu aspoň něco přibyde, ale nečekejte ode mě moc komentářů.

A jelikož by mi bylo líto, kdybych to neudělala, přidám vám sem úryvky ze článku, který jsem měla v plánu napsat v pondělí. :3

Víte, co dělá pondělí o něco přijatelnější? Pocit, když vstáváte a myslíte si, že celý den nic nepíšete.
Víte, kolik stačí na to, aby se vám celý den změnil v děsivé halloweenské pondělí? Zjištění, že píšete ze dvou seminářů, z matiky a zkouší se v dějepisu. Ano, přesně tak vypadal můj dnešní den. Nejenže jsem trčela ve škole až do půl čtvrté, ale taky jsem se stihla během dne naučit tabulku tg a cotg (kdo by se s tím při písemce počítal), všechny pomocné vědy historické (už podruhé. A nikdy mi to k ničemu nebude) a napsat písemku z matematického semináře na výbornou (jsem divná, ukazujte si na mě).
Jinak chystá se někdo z vás na Gaudeamus do Brna? Jestli ano, na jaké obory se budete dívat?
Jedu tam ve středu a pořád ještě nemám tušení, kam bych se chtěla mrknout. A popravdě ani netuším, kam bych měla jít po maturitě... No, uznejte - moje maturitní předměty jsou čeština, dějepis, matika a angličtina. Všechny čtyři mě baví a byla bych ochotná je studovat. Jenže co by ze mě asi tak mohlo být? Historická matematička překládající anglické příklady do rozvitých souvětí? To asi těžko...
Neměla jsem v plánu dnes psát, ale tak nějak cokoli je lepší než drtit se latinské názvy lidských kostí. Fuj.
*o hodinu a deset kostí později*
Poslední dobou u sebe pozoruji, že jsem neskutečný gramatický nácek. Máte to někdo taky?
Procházela jsem blogy, konečně jsem našla nějaký celkem sympatický, začala jsem číst článek, ale... Narazila jsem na slovo "kostými". Mohl to být překlep, nebo jen jediná chyba v celém článku, jenže já jsem okamžitě stránku zavřela. Nebudu přeci číst články někoho, kdo neumí česky, že?
Mám co dělat, abych neustále nepeskovala přítele za jeho "mě" ve třetím pádě a chybějící čárky ve větách. A to si píšeme jen zprávy.
Pravopisné chyby v článcích, které publikujete veřejně, mě opravdu vytáčí. Asi bych se měla léčit.

***
Už asi deset minut sedím na posteli a obdivuji, jak kouzelně se odráží světlo od Kytice a Máje v mé perfektně seřazené knihovně. Aaach!!!
Asi trpím bookholismem.
Btw. - četli jste už osmý díl Harryho Pottera? Je to boží, i když o dost jiné, jde poznat, že už ta knížka není určená primárně dětským čtenářům. Zhltla jsem ji během jednoho večera, což se mi už dlouho nestalo. Určitě doporučuji.

Tak když už jsme u toho, stáli byste o nějaké hodnotící články o knížkách? Asi neumím napsat úplně kvalitní recenzi, šlo by spíš jen o můj vlastní názor na knihu. Jestli ano, rozhodně mi napište do komentářů!

***
V pondělním článku jsem psala o brněnském Gaudeamu (ano, Gaudeamu, ne Gaudeamusu, jak říkali jistí nejmenovaní lidé. Blé.). Sice si pořád nejsem moc jistá výběrem vysoké (stejně na to mám ještě víc než rok), ale našla jsem pár oborů, které by mě i zajímaly. Asi ze všech nejvíc mě zaujalo studium literatury, češtiny, knihovnictví... Dokážete si předtavit, jak pohádková musí být práce v nakladatelství? Neříkám, že by byla jednoduchá, ale měla bych přístup k veškerým vycházejícím knihám. A to zní pohádkově. Dál bych chtěla zkusit architekturu nebo stavárnu.
Stejně skončím jako neoblíbená učitelka matiky.
Klidně mi napište, na jaké vysoké se chystáte vy (nebo i na kterých studujete) - ráda se inspiruji.

Tak se mějte krásně a během příštího týdne tu přibude pár básniček.
A omlouvám se za překlepy, ale už nemám brýle a bez nich zírat do monitoru je zlo, takže případné chyby opravím hned, jak se dostanu na pc.

Pa
*Weird_Ufo*

Prodejná

1. november 2016 at 0:23 | *Weird_Ufo* |  Básničky
Ahoj,
tentokrát mám pro vás poněkud neobvyklou báseň, alespoň na mé poměry. Už z názvu asi poznáte, o čen v ní píšu. Užijte si čtení a do komentářů mi napište svůj názor - ať už na báseň, nebo na téma, o kterém píšu.

Vaše
*Weid_Ufo*